South Coast Baltic – Establishing durable cross-border boating destination management on the basis of the MARRIAGE cooperation network

Od października 2016 roku do końca września 2019 ZMiGM, jako jeden z partnerów, realizuje projekt South Coast Baltic (STHB.02.01.-00-DE-0070/16-00), współfinansowany ze środków EFRR, w ramach Programu Południowy Bałtyk. Ogólną ideą projektu jest uczynienie z transgranicznego ruchu wodnego atrakcję regionu Południowego Bałtyku. Dzięki kompleksowemu zarządzaniu obszarami przygranicznymi, który łączyłby wspólny marketing z udoskonaleniem usług i infrastruktury
Czytaj więcej

South Coast Baltic- inauguracja projektu, który ma zmienić oblicze turystyki morskiej w Regionie

W dniach 16 -18 maja 2017 r. w Bansin w Niemczech odbyła się konferencja oraz spotkanie partnerów inaugurujące projekt South Coast Baltic.
Bansin, położony we wschodniej części wyspy Uznam, jest najbardziej zachodnią częścią nadmorskiego niemieckiego kurortu Heringsdorf i należy do najlepszych i najbardziej popularnych kurortów nadmorskich wybrzeży Morza Bałtyckiego. Nie bez powodu miasteczko to zostało wybrane jako miejsce uruchomienia projektu, którego celem jest poprawa wizerunku oraz zwiększenie turystyki na Morzu Bałtyckim.
Czytaj więcej

Projekt „South Coast Baltic” się rozpędza

W poprzednim wydaniu Czasu Morza pisaliśmy o inauguracji projektu „South Coast Baltic”, która miała miejsce podczas Konferencji otwartej dla szerszej publiczności oraz spotkania partnerów w Bansinie, w Niemczech. Od tego czasu sporo się wydarzyło, a sam projekt nabrał rozpędu. Poza rejsem z Gdańska przez Kaliningrad do Kłajpedy, z którego relację można przeczytać w tym wydaniu Czasu Morza, partnerzy projektu pracują wspólnymi siłami nad różnymi jego aspektami.
Czytaj więcej

South Coast Baltic Boating 2017

Wpadamy do gdańskiej mariny jak zwykle o trzy minuty za późno. Szukamy, telefonujemy, pędzimy przez kładkę i w końcu lądujemy w jednej z licznych gdańskich knajpek. Dookoła jeszcze obce twarze, mamy tydzień na poznanie się, wspólne żeglowanie i wspólne zwiedzanie miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Na razie zwiedzamy z przewodnikiem miejsca, które dobrze znamy, czyli Gdańsk i jego niektóre ciekawostki.
Czytaj więcej

Kalendarz najbliższych inicjatyw South Coast Baltic

Czytaj więcej