EKOGMINA 2023 – V Forum Praktyków to wyjątkowe wydarzenie umożliwiające wymianę wiedzy ekspertów i praktyków polskiego sektora wod-kan.

EKOGMINA to konferencja z pięcioletnią tradycją. Od 2018 roku jest skuteczną platformą wymiany doświadczeń w obszarze metod i dobrych praktyk stosowanych w projektach wodno-kanalizacyjnych. Ze stworzonej przestrzeni debaty korzystają przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych i przedstawiciele biznesu. To wyjątkowe miejsce rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach, skutecznych działaniach i możliwościach.

Mottem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”. Obecna sytuacja geopolityczna, a także kryzys związany ze zmianami klimatu w ciągu kolejnych lat będą stanowić wyzwanie nie tylko dla rządów ale również dla samorządów i gmin. Dlatego na kwestię bezpieczeństwa ekologicznego uczestnicy konferencji będą mogli spojrzeć z trzech istotnych perspektyw: bezpieczeństwa i ochrony zasobów wodnych, bezpieczeństwa energetyczne i GOZ w działalności wod-kan oraz tematowi zarządzania i uwarunkowań finansowo-prawnych.

Drugiego dnia naszej konferencji zaprosimy Państwa na sesję Zarządzanie Odorami w Zakładzie Komunalnym.

Nie zabraknie oczywiście wartościowych debat z ekspertami i praktykami, Uczestników zaprosimy również na ciekawą wizytę studyjną.

Nad poziomem merytorycznym naszej konferencji czuwa ukonstytuowana Rada Programowa pod przewodnictwem dr. inż. Andrzeja Staniszewskiego. Dziękujemy temu wybitnemu gronu, za przyjęcie zaproszenia do skonsultowania merytorycznej wartości wydarzenia.

Obrady V konferencji EKOGMINA toczyć się będą w nowoczesnych przestrzeniach Hotelu SADOVA, zlokalizowanym w samym centrum Gdańska – od Długiego Targu dzieli go zaledwie pięciominutowy spacer.

Do zobaczenia w Gdańsku!

EKOGMINA 2023