Chociaż do startu II Bałtyckiego Maratonu brzegiem morza pozostały jeszcze ponad 4 miesiące, to już dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć biegaczom o naszej imprezie i serdecznie zachęcić do umieszczenia jej w swoim kalendarzu startów na 2011 rok.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja maratonu była jednym wielkim eksperymentem, ponieważ zarówno organizatorzy, a więc Urząd Morski w Gdyni, władze gmin Jastarni i Władysławowa, oraz Liga Morska i Rzeczna nie mieli doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu przedsięwzięć, ani też chyba żaden z jego uczestników nie biegał jeszcze tak długiego dystansu po plaży.

Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny i organizatorzy zupełnie przyzwoicie poradzili sobie z trudami przygotowań do imprezy jak i samym jej przeprowadzeniem. Otrzymane pochlebne komentarze po biegu, jak i nominacja w kategorii Debiut Roku, stały się bodźcem do kontynuowania zeszłorocznego przedsięwzięcia. Biegacze przekonali się, że przebiegnięcie maratonu po tak nietypowej nawierzchni jak plażowy piasek nie jest, aż tak ekstremalnie ciężkie jak to się wydawało w przedbiegowych spekulacjach na forum.

Start w biegu dostarczył natomiast jego uczestnikom wielu niezapomnianych, niepowtarzalnych i niemożliwych do zdobycia gdzie indziej wrażeń.