GALERIA

W dniach 4 -6 listopada 2010 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina odbyła się największa w Polsce konferencja branży outsourcingowej – Polish Invest Forum 2010. Zespół INVESTGDA, który był współorganizatorem forum,  dołożył wszelkich starań, aby Konferencja poruszyła najbardziej aktualne zagadnienia związane z sektorem BPO/SSC w Polsce.

W konferencji brało udział kilkadziesiąt firm, w tym takie korporacje jak MICROSOFT, IBM, INFOSYS, HCL, COGNIZANT i HP. Uczestnicy mieli okazje porozmawiać o swojej sytuacji nie tylko ze swoimi branżowymi kolegami ale również z przedstawicielami polskiego rządu i lokalnych władz. Moderatorami Forum byli znani i lubiani prezenterzy telewizyjni: Tadeusz A. Mosz oraz Wojciech Szeląg.

Wśród uczestników Forum zaprezentowano podmioty, które od kilkunastu lat prowadzą centra usług wspólnych oraz takie, które niedawno wybrały Polskę na lokalizację takich inwestycji. Trójmiasto było reprezentowane m.in. przez takie firmy jak: Lufthansa Systems, Sony Pictures, Kainos, Geoban, Acxiom, Arla Foods i Thomson Reutres.

Wśród tematów, które zostały poruszone w trakcie konferencji znaleźć można było m.in. zagadnienia dotyczące prawa pracy, dostępności i jakości kadr, powierzchni biurowych oraz zasad i zakresu współpracy uczelni wyższych z biznesem. Omówione zostały także wady i zalety tanich lokalizacji, narzędzia wsparcia oraz opieka poinwestycyjna inwestorów.

Na jednym z paneli szczegółowo omówiliśmy temat opieki poinwestycyjnej na przykładzie Gdańska i Wrocławia. Był to idealny moment aby przedstawić oczekiwania branży outsourcingowej co do programów wsparcia, które są oferowane przez Ministerstwo Gospodarki oraz lokalne samorządy. Aktualnie przeżywamy bardzo trudny okres w związku z planami poważnego ograniczenia pomocy publicznej dla centrów usług wspólnych w dużych aglomeracjach. Obecność przedstawicieli ministerstwa gospodarki, PAIIIZu jak i też Prezydentów Miast pozwoliła firmom na poruszenie tego ważnego w ich działalności tematu – powiedział Alan Aleksandrowicz, Prezes INVESTGDA.

Konferencja odbyła się dzięki dofinansowaniu z RPO Województwa Pomorskiego, jakie IVESTGDA (Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.) otrzymała w ramach projektu „Promocja atrakcyjności regionu”. Partnerem w realizacji projektu jest Miasto Gdańsk.

Mariusz Wisniewski
www.investgda.pl