LX Walne Zebranie Delegatów Związku Miast i Gmin Morskich – Międzyzdroje, 24-25 maja 2023 r.

Podczas niezwykłego LX Walnego Zebrania Delegatów Związku Miast i Gmin Morskich, które odbyło się na zaproszenie burmistrza Mateusza Bobka, uczestnicy mieli okazję delektować się nie tylko ważnymi obradami, ale również pięknem okolicy Międzyzdrojów.

Pierwszy dzień obrad w całości należał do gospodarza miasta, który zapewnił delegatom niezapomniane wrażenia. Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Gminy, takie jak Grodzisko, Jezioro Turkusowe oraz słynną Promenadę Gwiazd i oceanarium w Międzyzdrojach. Wieczornej uroczystej kolacji towarzyszył wyjątkowy recital Magdy Steczkowskiej, która specjalnie dla gości zaśpiewała piosenki z najnowszej płyty.

Drugi dzień obrad rozpoczęła prezentacja Pana Michała Śliwińskiego, przedstawiciela Ogólnopolskiego Operatora Oświaty, poświęcona kompleksowej współpracy z samorządami w zakresie oświaty publicznej. Następnie poruszono kwestie statutowe Związku.

W trakcie obrad przeprowadzono również wybory uzupełniające do Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich. Krzysztof Walków, dotychczasowy Członek Zarządu, podziękował za współpracę ze Związkiem, z uwagi na powierzone nowe obowiązki w mieście Darłowo. Na jego miejsce zaproponowano kandydaturę Pana Tomasza Bobina, nowego delegata Darłowa do Związku. Kandydatura Pana Bobina spotkała się z jednogłośną akceptacją, a w tajnych wyborach uzupełniających został on wybrany na nowego Członka Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich.

Serdeczne podziękowania składamy Panu burmistrzowi Mateuszowi Bobkowi oraz Pani wiceburmistrz Beacie Kuryluk, za niezwykle gościnne przyjęcie i wspaniałe chwile spędzone w Międzyzdrojach.