Tradycyjnie, w ostatni weekend wakacji zapraszamy do Jastarni na kolejną edycję wyjątkowego i niepowtarzalnego maratonu brzegiem morza. Już w sobotę, 28 sierpnia o godz. 9.00 piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną zmagań śmiałków, którym nie są straszne piasek i morska bryza. Na najmłodszych czekają równie niezapomniane atrakcje – biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w jubileuszowej w tym roku walce o X Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

W dobie wielkiej popularności biegania, gdy maratony odbywają się praktycznie w każdym możliwym miejscu, my zapraszamy do udziału w biegu, który pod wieloma względami jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem, odbywającym się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu (Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia) jest  piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale.

Serdecznie zapraszamy do udziału naszych stałych uczestników, którzy szczególnie cenią sobie kameralny charakter i rodzinną atmosferę imprezy, a także oczywiście wszystkich, którzy chcą poczuć wiatr na twarzy i zmierzyć się z nowym, biegowym wyzwaniem.

Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu jak Półwysep Helski jest tylko jedna!

Tegoroczna edycja tego wyjątkowego biegu, od 11 lat organizowanego przez Ligę Morska i Rzeczną, Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnię, Miasto Władysławowo oraz Związek Miast i Gmin Morskich, możliwa jest dzięki ogromnemu wsparciu Hotelu Bryza w Juracie, Portu Gdynia, DCT Gdańsk, Matbet Betonowa Marka, Firmy Comal, Hotelu Dom Zdrojowy, Polskiego Rejestru Statków , Liberty Motors i Koszy Plażowych Jastarnia. Nieoceniony wkład w naszą imprezę biegową od lat mają również Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni, Morski Oddział Straży Granicznej, Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Jastarni im. Józefa Wybickiego, Firma Konsal, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Jastarnia, Policja Puck, Straż Miejska Jastarnia oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy!

Zapisy na XI Bałtycki Maraton Brzegiem Morza dostępne są na stronie: www.zapisyelektroniczne.pl

Zapisy na X Bieg Brzegiem Morza – dla dzieci dostępne są na: www.zapisyelektroniczne.pl oraz na plaży w dniu zawodów.