XXV Forum Energia w Gminie, 7 grudnia 2017 r., Gdańsk

Miejsce:
Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1, 80-853 Gdańsk

Czas trwania: 9:30–14:00

Poznaj Trendy Energetyczne

Energia to nasza codzienność – nasze życie, komfort, potrzeby. Żyjemy w czasach transformacji, kiedy nic nie jest stałe, a to co wczoraj było nowoczesne, dziś może już nie spełniać naszych oczekiwań. Zastępujemy tradycyjne źródła energii nowymi, nie tylko z uwagi na ich energooszczędność, ale także nasz komfort, czystość otaczającego nas środowiska, czy wreszcie możliwość swobodnego zarządzania dostępnymi zasobami.

Procesy te nie omijają samorządów. Budynki użyteczności publicznej w standardzie energooszczędnym czy pasywnym to coraz częściej nie pogoń za nowością, ale codzienność. Codzienność, która jest wieloaspektowa – dotyczy projektowania, wyposażenia budynku w instalacje, odpowiedniego naświetlenia, spełnienia szeregu wymogów z zakresu bezpieczeństwa, ale co najważniejsze jego efektywnej eksploatacji.

Ciepło, chłód, wentylacja, światło, prąd to nie tylko hasła, ale rzeczywiste aspekty funkcjonowania budynków użyteczności publicznej, o których trzeba pamiętać już na etapie przygotowywania inwestycji. O tym wszystkim mówimy podczas cyklu „Energia w Gminie”, pokazując nie tylko techniczne, ale też funkcjonalne aspekty inwestycji samorządowych. Mówimy o trendach – o tym co się zmienia, jak przygotować się na wyzwania i jak  zyskać poczucie bezpieczeństwa z dobrze wykonanej i zarządzanej inwestycji.

Poznaj Trendy Energetyczne – z GLOBEnergia podczas XXV Forum Energia w Gminie!

7 grudnia 2017 po raz kolejny Redakcja GLOBEnergia wraz ze Związkiem Miast i Gmin Morskich organizują to wyjątkowe wydarzenie.

Prelegenci to specjaliści w swych dziedzinach.

Gościem specjalnym będzie Bogdan Szymański – prezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej „Polska PV” i autor poradnika „Instalacje fotowoltaiczne”.

Wstęp bezpłatny: dla przedstawicieli gmin i samorządów lokalnych, partnerów organizatorów konferencji, instytucji państwowych i naukowych – obowiązkowa rejestracja.

Zapowiedź Forum Energia w Gminie

ZAPROSZENIE