Tegoroczny weekend majowy powitaliśmy aktywnie. Po raz pierwszy w Mielnie odbyła się inauguracja Pucharu Polski Nordic Walking – największej w Polsce imprezy dla wielbicieli tego sportu. Na starcie zawodów stanęło ponad 500 osób – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, mężczyzn i kobiet, dorosłych oraz dzieci. Niektórzy uczestnicy mieli do czynienia z tą aktywnością po raz pierwszy, jednak dzięki szybkiemu szkoleniu przeprowadzonemu przez Ambasadorów Zdrowia – Tamarę Arciuch oraz Bartosza Kasprzykowskiego – maszerowali niczym zawodowcy. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 5 km, 10 km oraz 21 km, a część trasy przebiegała przez piaszczystą plażę  co na pewno nie ułatwiało marszu. Mamy jednak nadzieję, że mieleński krajobraz chociaż trochę zrekompensował to utrudnienie.

Puchar Polski Nordic Walking to kolejna impreza, którą Mielno chce przyciągnąć turystów poza sezonem letnim. Przełom kwietnia i maja to doskonały czas na wypoczynek nad polskim morzem – mówi burmistrz Mielna p. Olga Roszak-Pezała. Te kilka dni majówki pozwoli na odpoczynek i zregenerowanie sił po zimie. Pogoda zazwyczaj dopisuje, wszystkie obiekty turystyczne są czynne a my dodatkowo staramy się zapewnić naszym gościom różnego rodzaju atrakcje. Wiosna nad Bałtykiem jest piękna.

Dla miasta to kolejna okazja do pokazania swoich walorów turystycznych i krajobrazowych oraz do udowodnienia, że wiosną nad polskim wybrzeżu Bałtyku jest równie ciekawie jak latem. Mielno stawia na aktywny wypoczynek dlatego też tak bliskie są miastu  przesłania towarzyszące imprezie czyli popularyzacja aktywności fizycznej wśród Polaków, wzrost świadomości oraz wyrobienie nawyku systematycznej aktywności fizycznej  a także integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Hasłem przewodnim tegorocznej majówki było jednak „coś dla ducha, coś dla ciała”, więc na sportowych emocjach się nie skończyło. Dla mieszkańców oraz turystów przygotowano porządną dawkę kultury. Młodzieżowe zespoły z Sarbinowa i Mielna dały popis muzycznych talentów , a karatecy z Mieleńskiego Klubu Sztuk i Sportów Walki z pasją zaprezentowali swoje umiejętności. Zwieńczeniem imprezy był występ zespołu Kowalski, który porwał widzów swoimi największymi hitami „Marian”, „Irlandia Zielona” oraz „Monte Cassino”. Był to wielki powrót na scenę po przerwie w koncertowaniu, a członkowie zespołu zapewnili nas, że mieleńska publiczność bawi się najlepiej!