Inicjatywa marketingowa „South Coast Baltic” razem z Pomorzem po raz pierwszy pokazała się szwedzkiej publiczności w Sztokholmie. A wszystko podczas „Allt för Sjön”, największych targów żeglarskich i motorowych w kraju.

Mottem , towarzyszącym wspólnemu wystąpieniu jest „Inna strona Bałtyku”.

Wszystkie uczestniczące w projekcie podregiony: Pomorze Przednie (Niemcy), Bornholm (Dania), Pomorze oraz Pomorze Zachodnie (Polska), Kłajpeda ( Litwa) oraz Kaliningrad (Rosja) informowały szwedzkich wodniaków na temat atrakcyjności regionu Południowego Bałtyku.  Cieszący się ogromną popularnością „Przewodnik po portach Południowego Bałtyku”, magazyn South Coast Baltic, a także kilka regionalnych broszur w języku szwedzkim były gotowe akurat na czas, aby zostać zaprezentowane podczas targów.

Wielu szwedzkich żeglarzy poznało już Gdańsk, wielu, których tam jeszcze nie było słyszało  od przyjaciół, że zdecydowanie warto odwiedzić Trójmiasto: Sopot, Gdynię i Gdańsk.  Oprócz niekończących się piaszczystych plaż – jak na Półwyspie Helskim – odwiedzający podążają śladami  szwedzkiej historii, które obecne są na tym obszarze. Dużym powodzeniem cieszy się w szczególności „Przewodnik po portach Południowego Bałtyku” , opublikowany przez Związek Miast i Gmin Morskich, który przygotowano na targi specjalnie w języku szwedzkim. „Jesteśmy zadowoleni, że Zatoka Gdańska, a w szczególności sam Gdańsk,  są już tak rozpoznawalni. Już dziś z/do Gdańska, a także  ogólniej- na wodach Południowego Bałtyku, istnieje wiele znanych Szwedom tras żeglarskich”, mówi Adam Walczukiewiecz, który reprezetuje ZMiGM, a także region Pomorza jako partnera w projekcie South Coast Baltic na tegorocznych targach żeglarskich.

Oprócz spotkania z mediami, Projekt prezentował się również podczas licznych prezentacji  na scenie Narodowego Stowarzyszenia Żeglarskiego „Svenska Kryssarklubben” , które liczy 40.000 członków.

„Jest dla nas wielkim honorem,  aby przedstawić „Inną stronę Bałtyku” przed  tym największym tego rodzaju klubem żeglarskim. Zapotrzebowanie na materiały informacyjne dotyczące wybrzeża Południowego Bałtyku,  takie jak dwa wydania magazynu South Coast Baltic  jest tu, w Szwecji niezwykle”, mówi Jens Masuch, koordynator projektu South Coast Baltic.

Tymczasem przy stoisku South Coast Baltic odwiedzający mogli uciąć sobie drzemkę lub choć na chwilkę odpocząć w koszu plażowym wprost z manufaktury Korbwerk z Heringsdorf ( Niemcy) i wypróbować słynnego gdańskiego likieru „Goldwasser”. Na zdrowi

fot 1

 

 

fot 2