Chcielibyśmy zainteresować Państwa niecodziennym wydarzeniem, jakie ma miejsce w naszym kochanym mieście Pucku. Od lat jest tu organizowana BELONADA, czyli Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w połowie belony . I właśnie w nawiązaniu do tego wydarzenia powstała książka oraz musical.

Mieszkanka Pucka pani Magdalena Borzyszkowska, na co dzień związana ze Szkołą Podstawową, jako nauczyciel logopeda jest autorką tejże książki pt. „Przygoda w Zatoce Puckiej. Pod…ręcznik na plażę”.

Książka ta odnosi się bezpośrednio do Pucka i jego mieszkańców, historii miasta, folkloru kaszubskiego a także zawiera dodatek z informacjami dotyczącymi ryb żyjących w Zatoce Puckiej. Jest to opowiadanie, które można zabrać dosłownie „pod ręcznik” na plażę w wakacyjny czas.

Jeden z rozdziałów książeczki oraz wszystkie ilustracje powstały właśnie na podstawie pomysłów dzieci.

Główną bohaterką opowiadania jest Belonka, sympatyczna rybka, która każdego roku w maju odwiedza nasze kaszubskie wybrzeże, bo przypływa do Zatoki Puckiej.

Autorka kończy właśnie prace nad kolejną książką Przygody w Zatoce Puckiej pt. „Pomuchlowa na urlopie” (pomuchel to dorsz w j. kaszubskim)

Stąd zrodził się także pomysł na realizację musicalu „Podróże małej belonki” , który bezpośrednio odnosi się do książki. Inicjatorkami przedsięwzięcia są: wspomniana już autorka książki pani Magda Borzyszkowska oraz panie Katarzyna Bartoszewicz-Stromska i Magdalena Gawin ze Stowarzyszenia Kultury i Sztuki da Capo Al Fine. Właśnie z tej okazji powstał świeżutki klip promujący musical. Premiera musicalu odbędzie podczas tegorocznej BELONADY
A zatem zapraszamy na BELONADĘ do Pucka dnia 20 maja do portu rybackiego na godz. 12.00MUSICAL---BELONADA---PLAKAT