Blisko 600 uczestników, pełne sale warsztatowe, kilkunastu wystawców oraz najlepsi eksperci – tak wyglądała kolejna, 8 edycja konferencji Nowe Trendy w Turystyce. Jedno z największych spotkań branży turystycznej w Polsce odbyło się pod koniec marca w Europejskim Centrum Solidarności.

Główna część konferencji rozpoczęła się od projekcji filmu promocyjnego Gdańska, nakręconego specjalnie na tę okazję, następnie na scenę wkroczył prowadzący – Jarosław Kuźniar, którego pierwszym zadaniem było… przedstawienie daty przyszłorocznej 9 edycji konferencji. Po powitaniu uczestników przez prezesa GOT/GCB Łukasza Wysockiego i zastępcę prezydenta gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz, rozpoczęły się panele z udziałem ekspertów. Pierwszy temat: Marketing nieoczywisty. Chwilę później, w salach na 2 i 3 piętrze wystartowały warsztaty, zaś na scenie nowości – prezentacje wystawców.

Pomiędzy panelami na scenie głównej, swoje krótkie wystąpienia mieli także finaliści konkursu Tourism Trends Awards, których prezentacje i produkty były na bieżąco oceniane przez 5 osobowe jury. Zwycięzców ogłoszono oficjalnie podczas wieczornego bankietu.

IT DLA TURYSTYKI:I miejsce / QB Mobile

NOWA OFERTA TURYSTYCZNA:I miejsce / Kazimierz-Tour.Pl

DEBIUT ROKU:I miejsce / Fundacja Ruszaj W Drogę

KAMPANIA PRODUKTU TURYSTYCZNEG: I miejsce / Miasto Darłowo – „Kapitan Parawan”

W trakcie konferencji, na scenie pojawiali się kolejni paneliści, którzy dzielili się swoją wiedzą z zakresu takich tematów jak: marketing kierunku, turystyczne aplikacje mobilne, i zarządzanie talentami.

Tegoroczna edycja NTT była wyjątkowa także z innego powodu, przypadała w roku 15-lecia Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali specjalny pokaz artystyczny na scenie głównej, a najbardziej zasłużonych dla działalności GOT, uhonorowano upominkami w postaci stylowych kompasów.

Kolejne Nowe Trendy w Turystyce już 6 kwietnia 2018 roku! Już teraz zapraszamy!