Związek Miast i Gmin Morskich ma zaszczyt zaprosić młodzież szkół podstawowych i średnich do udziału w II „MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O MORZU” – BAŁTYK – GOSPODARKA MORSKA – REGION POŁUDNIOWY BAŁTYK – MARYNARKA WOJENNA – ŻEGLARSTWO.

Celem konkursu jest przybliżenie wiedzy o kulturze morskiej, tradycjach i historii Regionu. Organizatorem konkursu jest Związek Miast i Gmin Morskich i jego partnerzy, natomiast pomysłodawcą Konkursu jest dr Jarosław Kłodziński, Radny Miasta Gdyni.

Do rywalizacji zapraszamy młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych miast i gmin zrzeszonych w Związku Miast i Gmin Morskich.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach:

– eliminacje szkolne do 10.04.2020 roku;

–  finały regionalne w: Gdańsku, Gdyni, Kołobrzegu i Szczecinie odbędą się w dniach 14-24.04.20r.

– uroczysta Gala Finału Finałów;

O terminach finałów będziemy informować Państwa na bieżąco.

W celu przystąpienia do konkursu szkoła wysyła zgłoszenie do dnia 31 marca 2020 r. do Pana Jarosława Kłodzińskiego – autora pytań na adres: j.klodzinski@gdynia.pl ; tel. 601 65 88 12.

Zainteresowane szkoły otrzymają od Pana Jarosława Kłodzińskiego 20 pytań w formie 20 minutowego testu. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z p. Jarosławem Kłodzińskim.

Do finału regionalnego awansuje po 3 najlepszych uczniów z danej szkoły. Regulamin konkursu w załączeniu. Dla zwycięzców przewidujemy bardzo atrakcyjne nagrody! Serdecznie Zapraszamy !!!