Ta największa doroczna impreza w Lęborku przyciąga tysiące lęborczan i turystów.

 

W programie wiele atrakcji, w tym:

IX Międzynarodowy Zlot Jakubów – 25 lipca

XV Uliczny Bieg św. Jakuba – 25 lipca

koncerty gwiazd: 25 lipca – Bednarek, 26 lipca – Patrycja Markowska

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” – 24 i 26 lipca

Odpust św. Jakuba – Patrona Lęborka

kiermasz sztuki ludowej

występy ulicznych artystów, wystawy, uliczny spektakl teatralny

wystawa w wieży kościoła św. Jakuba pt. „Dawno, dawno temu…”

Spacer z duchami Krzyżaków – 24 lipca

Koncert muzyki chrześcijańskiej Communio. Franciszkanie dzieciom

konkursy i zabawy dla dzieci

i wiele innych atrakcji

 

Jarmark nawiązuje do tradycji średniowiecznych spotkań kupców i rzemieślników. Wiele z imprez na stałe wpisało się w kalendarz Lęborskich Dni Jakubowych, ale też wciąż są one wzbogacane o nowe pomysły.

Lęborskie Dni Jakubowe zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 24 lipca, które będzie także poświęcone 25-leciu samorządności Lęborka. Podczas sesji wręczone zostanie również Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka – statuetka „Lęborski Lew” za  działania na rzecz miasta.

Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się m.in. kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i balonami, konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów lokalnych i regionalnych oraz z zaprzyjaźnionych miast, turniej karciany „Lęborska Baśka”.

Widowiskowe i atrakcyjne są  Festiwal – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”, wieczorny Spacer z duchami Krzyżaków wzdłuż lęborskich obwarowań. Jak co roku, będzie się działo na ulicy Staromiejskiej – występy muzyków, koncerty zespołów, pokazy, konkursy i animacje, stoiska twórców ludowych, uliczny spektakl teatralny ożywią lęborski deptak.

W sobotni i niedzielny wieczór wystąpią gwiazdy – Kamil Bednarek i Patrycja Markowska.

Dużym zainteresowaniem cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów – 25 lipca odbędzie się już po raz dziewiąty. W roku 2014 uczestniczyło w nim 222 Jakubów.

Widowiskowy Bieg Uliczny św. Jakuba ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu biegaczy, 25 lipca odbędzie się po raz 15-ty. Biegacze z kraju i zagranicy pokonają atestowaną trasę 10 km ulicami miasta.

W programie Lęborskich Dni Jakubowych nie zabraknie elementów religijnych i duchowych związanych z postacią Patrona Lęborka św. Jakuba Apostoła. Są to uroczysta suma odpustowa, nabożeństwo ekumeniczne, pielgrzymka rowerowa do Łeby, święcenie pojazdów, koncert muzyki chrześcijańskiej Communio czy organizowane przez oo. franciszkanów gry i zabawy dla dzieci.

 

Wszystkich czeka wspaniała zabawa.

Lębork serdecznie zaprasza!

www.lebork.pl