W sobotę 04.03.2017r. w Helu odbył się „III Zlot Morsów w Helu na Początku Polski” Jak do tej pory okazał się być rekordowy pod względem frekwencji. Na Początek Polski zjechało aż 600 miłośników zimnych kąpieli. I to niemal z całego Pomorza i wielu zakątków Polski.

Pamiętam, jak zorganizowaliśmy nasz pierwszy Zlot Morsów w 2015 roku. Przybyło do nas ok. 100 uczestników. W zeszłym roku gościliśmy trzy razy więcej. W tym liczyliśmy na ok. 500 osób, a po zamknięciu list okazało się, że wspólnie z nami do Bałtyku wskoczy 600 morsów. Niezmiernie nas cieszy taki wynik.

Zlot rozpoczęliśmy barwnym przemarszem ulicami miasta aż do bałtyckiej plaży. Widok był naprawdę imponujący. Potok idących Morsów wydawał się nie mieć końca.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Helu Dr Klemens Adam Kohnke po którym przystąpiliśmy do rozgrzewki. Podczas wydarzenia obecny był również Przewodniczący Rady Miasta Helu Arnold Antkowski. Piaszczysta plaża o tej porze roku raczej świeci pustkami. Tym razem przypominała pełnię sezonu letniego. Pogoda wyjątkowo dopisała, po pochmurnym i deszczowym tygodniu w sobotę zaświeciło słońce. Temperatura powietrza wynosząca 6 st. (woda: 3 st.) potęgowała odczucie zimna po wejściu do wody jednak każdy wchodził z uśmiechem na ustach do Bałtyku.

Po kąpieli zaprosiliśmy wszystkich na gorącą grochówkę, kiełbaski z grilla
lub ogniska, ciepłe napoje i ciasto. Po wspólnym posiłku złożyliśmy uroczyste podziękowania Klubom przybyłym na III Zlot oraz sponsorom, dzięki którym nie zdołali byśmy zorganizować tej imprezy. Na koniec rozlosowaliśmy wśród uczestników kilkadziesiąt różnych upominków aby wspomnienie Helu zagościło w wielu domach z całej Polski.

Patronat nad wydarzeniem objął Związek Miast i Gmin Morskich.
Poniżej link do relacji ze Zlotu w Dzienniku Bałtyckim

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/a/zlot-morsow-na-poczatku-polski-ponad-600-smialkow-wypluskalo-sie-w-baltyku-zdjecia-wideo,11850651/?utm_source=social-media&utm_medium=przyciski-udostepnij-dol

Dołączone zdjęcia wykonała Ewa Helena Wójcik.

Mariusz Biernacki
Kierownik sekcji morsów MZKS Hel