W dniach 2 -3 kwietnia 2016 odbył się Free Time Festival. To już kolejna edycja tego wydarzenia organizowanego przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Związek Miast i Gmin Morskich po raz kolejny partnerował w tym wydarzeniu. W tym roku,  w halach Amberexpo wystawcy pokazali, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Zwiedzający to rodziny z dziećmi, osoby poszukujących wyzwań i preferujące nowoczesny, aktywny i zdrowy styl życia. Na terenach zewnętrznych odbył się festiwal smaków food trucków, prawdziwa gratka dla smakoszy.

Po raz pierwszy zorganizowano strefę – ŁOWISKO, czyli projekt dedykowany pasjonatom wędkowania. Na wspólnym stoisku Związku Miast i Gmin Morskich i Polskiego Związku Wędkarskiego – oddział Gdańsk można było zdać egzamin na Kartę Wędkarską, ponadto prezentowaliśmy nasze przewodniki – wędkarski i żeglarski.

Pierwszego dnia targów rozdano nagrody i wyróżnienia produktom prezentowanym przez wystawców. Wspólny przewodnik „Wędkarstwo morskie. Przewodnik po polskim wybrzeżu” został wyróżniony przez komisję ! wyróżnienie odebrał dyrektor gdańskiego oddziału PZW.